JESTEŚMY WSZĘDZIE – WE ARE WORLDWIDE

en-mini

Transport morski drobnicowy

white-water-boat-753331

Jedną z naszych propozycji dla klientów z różnych branż jest transport morski drobnicowy. Na czym polega tego rodzaju usługa? Konsoliduje się mniejsze ilości towaru na jednej lub kilku paletach jako przesyłkę zbiorczą w kraju nadania. Całość następnie jest ładowana do kontenera i przewożona do miejsca odbioru, do przeznaczonego dla niej magazynu. Tam przesyłki poddawane są najpierw procedurze oclenia, a później są dowożone do adresatów.

Ładunki drobnicowe z reguły mają nieduże wymiary i niejednolite kształty oraz nie są zbyt ciężkie. Prace konsolidacyjne wykonuje się w magazynach przeładunkowych. W związku z tym dbamy o to, aby wszystkie przesyłki były tak opakowane (np. w kartony, worki, bele), aby chroniły produkty przed zniszczeniem. Są to artykuły przetworzone i wyroby gotowe, przeznaczone do transportu morskiego. Nie powinno się za to w ten sposób przewozić:

  • zwierząt,
  • broni,
  • wyrobów farmaceutycznych,

które uważane są za towary wymagające specjalnego traktowania, uregulowane różnymi przepisami.

W realizacji drobnicowego transportu morskiego najczęściej wykorzystywane są standardowe kontenery.

W jaki sposób można skorzystać z tej formy transportu?

Aby zrealizować usługę, wymagane są:

  • zlecenie lub umowa spedycji,
  • dokumenty potrzebne do odprawy celnej – takie jak np. upoważnienie, packing list, faktura,
  • dokumenty określające właściwości przewożonego towaru – np. MSDS.

Jak wycenia się transport morski drobnicowy? Koszty zazwyczaj obliczane są na podstawie m3 przesyłki. Cenę ustala się na podstawie faktycznej wagi ładunku. Jest ona szczególnie atrakcyjna przy przewozie większej liczby ton w stosunku do opłat za przewóz realizowany drogą lądową lub powietrzną. Naszym klientom zalecamy dodatkowe ubezpieczenia przesyłek, aby uchronić się przed ewentualnymi poważnymi stratami. Każda forma przewozu towarów wiąże się bowiem z jakimś ryzykiem ich uszkodzenia.

Jakie są zalety transportu morskiego drobnicowego?

Spedycja morska zaliczana jest do najbardziej ekonomicznych rozwiązań z racji tego, że umożliwia przewożenie ogromnych ilości towaru jednocześnie. Duża pojemność statków przekłada się na to, że realizacja transportu drobnicowego jest korzystna dla wielu przedsiębiorców.

Jeśli nie mają Państwo ładunku, który jest wystarczający do wypełnienia całego kontenera, połączenie go z innymi podobnymi w jedną przesyłkę jest najlepszym rozwiązaniem. Zaletą tej formuły jest także to, że pozwala zachować płynność finansową przedsiębiorstwom dzięki częstszemu zamawianiu mniejszych ilości produktów. Jest to również wariant, w którym pod uwagę trzeba wziąć dłuższe terminy na dostarczenie towarów do odbiorców. Przewóz statkiem zaliczany jest jednak do najbezpieczniejszych form.

Pomagamy w obsłudze transportu morskiego drobnicowego z Polski do wszystkich krajów świata. Jesteśmy w stałym kontakcie ze sprawdzonymi dostawcami, którzy gwarantują bezpieczeństwo każdej przesyłki. Negocjujemy też z nimi stawki najkorzystniejsze dla naszych klientów. Zachęcamy do skorzystania z oferty! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na jej temat!